/Samochód czy taksówka, czyli jak dostać się na lotnisko? Rozmawiamy z naszymi Czytelnikami

Samochód czy taksówka, czyli jak dostać się na lotnisko? Rozmawiamy z naszymi Czytelnikami

Marta (23 lata): bardzo często latam, tanimi liniami lotniczymi z Warszawy i Poznania. Na lotnisko najczęściej jadę komunikacją miejską, bo jest to najtańszy sposób, żeby tam się dostać. W większości miast lotniska są dobrze skomunikowane z dworcem głównym, albo z centrum miasta, więc nie mam problemu z dostaniem się tam. Nawet nocą kursują na lotnisko nocne autobusy, więc w zasadzie zawsze korzystam z tego sposobu na transfer na lotnisko.

Milena (34 lata): mieszkam pod Krakowem, najczęściej korzystam z lotnisk w Krakowie i Katowicach. Ponieważ, aby dostać się na lotnisko do Katowic najpierw musiałabym dojechać do Krakowa, następnie wsiąść w autobus do Katowic, gdzie przesiąść się w busa czy autobus na Pyrzowice. Jest to trasa, która zajęłaby mi dużo czasu, dlatego też najczęściej jeśli mam lecieć z Katowic, jadę na lotnisko samochodem, zostawiam go na takim parkingu – parking lotnisko katowice i nie muszę się martwić przesiadkami i tym, że nie zdążę na czas.

Igor (43 lata): bardzo nie lubię martwić się kwestiami takimi jak parkowanie samochodu, czy niewygodna jazda w autobusie z dużą ilością bagażu, dlatego też jeśli lecę z jakiegokolwiek lotniska, nieważne czy znajduje się ono w Polsce, czy w innym kraju świata – zawsze korzystam z taksówek, podróżowanie w ten sposób to komfort, który bardzo sobie cenię. A wakacje powinny być przecież czasem wygody i beztroski, dlatego osobiście jestem ogromnym zwolennikiem taksówek, jeśli chodzi o dojazd na lotnisko, bowiem sam bardzo lubię prowadzić i na co dzień dużo czasu spędzam za kierownicą.