/Parkingi przy lotnisku – gdzie zostawić samochód?

Parkingi przy lotnisku – gdzie zostawić samochód?

Gdzie zaparkować samochód wylatując w podróż?

Nie zawsze na lotnisko można dojechać komunikacją miejską, gdyż np. w nocy może okazać się, że nie ma już kursów, albo jest tak wiele rzeczy do zabrania, że byłoby to dużą nie wygodą, zdarza się też, że jedziemy na lotnisko do innego miasta, a w takiej sytuacji jest to niemal konieczność, aby pojechać samochodem, zwłaszcza gdy mowa o wczesnych lub wyjątkowo późnych lotach.

O cenach jakie należy zapłacić za zaparkowanie samochodu na terenie lotniska krążą już niemal legendy, a jak każda legenda mają one w sobie ziarno prawdy, bowiem parkingi udostępniane przez lotnisko są rzeczywiście dość drogie. Na przykład za zaparkowanie samochodu na lotnisku Chopina od 6 do 10 dni należy zapłacić 180 zł, a od 11 do 15 dni 230 zł. Problem w tym, że poniżej 6 dni naliczana jest zwykła stawka, jak za parkowanie krótkoterminowe, a ta jest o wiele wyższa. Nie dziwi, więc że kierowcy poszukują alternatyw.

Prawa rynku mówią, że jeżeli wzrasta zapotrzebowanie na jakieś dobra lub usługi to automatycznie pojawiają się osoby i firmy, które je oferują. Nie inaczej jest w przypadku parkingów przy lotnisku. Są one budowane przez firmy, ale także prywatne osoby udostępniają swoje działki, aby mogły na nich zaparkować samochody osób przyjeżdżających na lotnisko. Ceny na takich prywatnych parkingach bardzo często są znacząco niższe niż w przypadku parkingów w administracyjnych granicach lotniska, dzięki temu wiele osób korzysta właśnie z takiej możliwości. W zasadzie wokół zdecydowanej większości większych lotnisk można znaleźć takie właśnie prywatne parkingi przy lotniskowe.

W przypadku niektórych, bardziej profesjonalnych parkingów prywatnych istnieje możliwość rezerwacji miejsca online, lub telefonicznego zarezerwowania sobie miejsca. Jeśli kierowcą zależy na tym, aby mieć pewność, że po przyjeździe będą mieli gdzie zaparkować, wówczas bardzo chętnie korzystają z takiej możliwości i chętniej wybierają te parkingi, w których istnieje możliwość rezerwacji miejsca postojowego.