/Parkingi przy lotniskach czy warto?

Parkingi przy lotniskach czy warto?

Lotniska w Polsce przez pasażerów oblegane są coraz bardziej. Nic też nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie się to nie zmieni, a jeżeli już to pasażerów na nich powinno być tylko i wyłącznie więcej. To zrozumiałe, bo podróże lotnicze są dziś dostępne dla niemal wszystkich. To, co jeszcze kilkanaście lat temu było zarezerwowane niemal tylko dla elity, obecnie jest czymś normalnym, a na podróż samolotem pozwolić sobie może typowy Kowalski. Skoro pasażerów na lotniskach jest tak wielu, a duża część z nich przybywa na nie swoim własnym środkiem transportu, nie dziwi szczególnie fakt, że w okolicy portów lotniczych nie brakuje również parkingów samochodowych, gdzie można zostawić swój pojazd na czas wyjazdu. Wśród wielu kierowców krążą opinie, że zostawianie na nich samochodów jest nieopłacalne. Głównie ze względów finansowych. Czy rzeczywiście jest na nich tak drogo, jak deklaruje to duża część kierowców?

Taniej niż myślisz

W praktyce nie jest to takie oczywiste, a o kosztownych parkingach przy lotniskach przede wszystkim mówią ci, którzy nigdy nie mieli z nimi do czynienia i nie zostawiają na nich samochodów. Wbrew pozorom usługa przetrzymywania auta jest dość tania. Przynajmniej w sytuacji, kiedy to samochód pozostawiamy na dłuższy okres. Wówczas jest to naprawdę opłacalne.

Przeglądając ceny parkingów przy jednym z większych polskich lotnisk, a dokładnie portu lotniczego Katowice-Pyrzowice widzimy, że dzień przetrzymania na nim swojego auta kosztuje jedynie 20 zł. Im samochód będzie stał tam dłużej, tym lepiej, bo ceny są niższe. Tak oto za dwa dni zapłacimy 26 zł, za trzy dni 32 zł, a za tydzień już tylko 55 zł. Przy czternastu dniach koszt to 90 zł, a każdy następny dzień płatny jest dodatkowo 5 zł. Nie można więc powiedzieć, że ceny są tutaj wygórowane. Niedowiarków odsyłamy natomiast tutaj – parking Pyrzowice cennik.

Nie da się w związku z tym ukryć, że ceny parkingów zlokalizowanych przy portach lotniczych nie są zbyt wygórowane. Nie ma podstaw do tego, aby tak twierdzić i raczej ich nie będzie. Patrząc na rosnącą konkurencję, możemy mieć pewność, że ceny na takich parkingach nie urosną, a jeśli już w ich cennikach dojdzie do jakichś zmian, to powinny one być jeszcze niższe, aniżeli ma to miejsce obecnie.

Jak najbardziej w punktach takich swoje samochody zostawiać warto. Lepiej to zrobić i mieć pewność, że nasz samochód nie tylko nie zostanie porysowany, ale również nikt nie stanie się jego nielegalnym właścicielem, co podczas naszej nieobecności jest bardzo możliwe.