/Instalacja fotowoltaiczna a ładowanie samochodu elektrycznego – co warto wiedzieć?

Instalacja fotowoltaiczna a ładowanie samochodu elektrycznego – co warto wiedzieć?

Na polskich drogach z każdym rokiem rośnie liczba samochodów elektrycznych, które są niezwykle wydajne, komfortowe i pozwalają zyskać spore oszczędności. Ta ostatnia korzyść dotyczy zwłaszcza właścicieli fotowoltaiki, którzy dzięki panelom PV mogą ładować swoje pojazdy bez żadnych ograniczeń. Sprawdź, na czym to polega i jakie korzyści zapewniają stacje ładowania samochodów elektrycznych od takich firm, jak Elektromasters!

Ładowanie samochodu elektrycznego za pomocą fotowoltaiki – czy to możliwe?

Oczywiście! Jeżeli posiadasz instalację fotowoltaiczną, możesz produkować bezpłatnie prąd, który następnie wykorzystasz do naładowania swojego samochodu elektrycznego. Jest to możliwe dzięki specjalnym stacjom ładowania takich pojazdów – montuje się je przy domu albo siedzibie firmy, dzięki czemu nie trzeba szukać publicznych (płatnych) punktów ładowania. W praktyce oznacza to nie tylko spore oszczędności, ale również komfort i całkowitą niezależność.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych, oferowane np. przez Elektromasters, mogą być mobilne lub stacjonarne, a także wolnostojące lub naścienne (tzw. wallboxy). Wystarczy wybrać konkretny model i dopasować jego moc do indywidualnych potrzeb, by mieć możliwość szybkiego ładowania pojazdu z napędem elektrycznym o każdej porze.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych, czyli wiele korzyści

Stacja ładowania samochodów elektrycznych podłączona do fotowoltaiki daje dwie podstawowe korzyści:

  • pozwala bezpłatnie ładować samochód elektryczny prądem wytworzonym przez panele fotowoltaiczne;
  • zapewnia krótki czas ładowania, dając komfort użytkownikom i brak jakichkolwiek ograniczeń.

To jednak nie wszystko. Nowoczesne stacje ładowania pojazdów elektrycznych, oferowane np. przez Elektromasters, posiadają różnego rodzaju zabezpieczenia, a także dodatkowe funkcje, które usprawniają i ułatwiają cały proces. Mowa tu np. o kontroli zdalnej przy użyciu aplikacji.

Chcąc zainwestować w odpowiednie rozwiązanie, warto skorzystać z oferty cenionej firmy. W Elektromasters znajdziesz nie tylko ładowarki podłączane pod instalacje fotowoltaiczne o różnej mocy, ale również skorzystasz z urządzeń bezpiecznych oraz niezwykle funkcjonalnych. Chcesz wiedzieć więcej albo skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy pomogą Ci zakupić stację ładowania pojazdów elektrycznych dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb? Odwiedź stronę: https://elektromasters.com.pl/oferta/elektromobilnosc/.