/Auto używane? To może być naprawdę dobry wybór!

Auto używane? To może być naprawdę dobry wybór!

Zakup auta używanego jest uważany za dobre rozwiązanie pod względem finansowym. Jednakże, jednocześnie jest to ryzykowne przedsięwzięcie ze względu na to, że nie do końca dysponujemy pełnym obrazem stanu technicznego auta i nie do końca możemy mieć pewność co do jego przeszłości i sposobu eksploatacji. Warto zaznaczyć, że Polacy bardzo chętnie sięgają po auta używane, nikt jednak nie chciałby zakupić pojazdu, którego kolejne naprawy będą studnią bez dna. Wobec tego, na co zwrócić uwagę kupując używany samochód, gdzie go kupić i jakie modele wybierać?

Samochody używane z gwarancją

W przypadku chęci zakupu samochodu używanego można jednak w znaczący sposób zmniejszyć ryzyko związane z niepewnym stanem technicznym wozu lub też jego niepewną historią- poprzez samochody używane z salonu w Warszawie, które objęte są gwarancją. Kupujemy więc samochód od dealera, który jest używany, ale jednocześnie:

 

– Otrzymujemy udokumentowaną historię auta, mamy pewność, co do tego, czy nie jest to auto, które brało udział w wypadku.

 

– Możemy liczyć na sprawdzony stan techniczny samochodu. Otrzymujemy rzetelna informację o tym, czego nie widać gołym okiem podczas oglądania samochodu w komisie. Zyskujemy pewność, że zakupiony samochód używany nie będzie wymagał kosztownych napraw w kolejnych latach.

 

– Możemy liczyć na atrakcyjny system gwarancyjny– przynajmniej obejmujący rok czasu. Dodatkowo, można skorzystać z bogatej oferty ubezpieczeń, które będą w stanie zapewnić nam spokój na dłuższy czas. Toyota używana z gwarancją to możliwość zakupu bardzo dobrego auta w korzystnej cenie bez konieczności obawiania się o usterki, jakie mogą wystąpić zaraz po zakupie.

 

– Możemy uzyskać informację o tym, czy pojazd był serwisowany w ASO i czy jego historia serwisowa jest udokumentowana.

 

– Można również uzyskać atrakcyjną ofertę możliwości finansowania pojazdu w sytuacji, kiedy nie dysponujemy w danym momencie pełna kwotą w gotówce.

O co jeszcze warto zapytać i na co zwrócić uwagę kupując używany samochód?

Podczas oględzin wozu uzasadnionym pytaniem jest nie tylko tylko pytanie o to, czy wóz brał udział w wypadku i czy przeprowadzano na nim prace blacharsko- lakiernicze. Warto także zapytać o to ile miał wcześniej właścicieli. Im było ich mniej tym większa szansa, że auto jest faktycznie zadbane.

 

Jeśli decydujemy się na zakup auta, które dopiero zostało zarejestrowane w Polsce lub też dopiero czeka go pierwsza rejestracja w kraju- spytajmy o to, skąd zostało sprowadzone i w jakich warunkach klimatycznych było wcześniej eksploatowane. Jest to szczególnie istotne pod kątem zasolenia dróg w krajach, w których występują śnieżne zimy.

 

Warto sprawdzić także ilość rdzy na podwoziu samochodu, a także- jeśli dysponujemy odpowiednią wiedzą- dobrze jest też sprawdzić stan samochodu pod maską. Być może odrobinę mniej istotna, ale równie ważną rzeczą jest wyposażenie auta i jego wewnętrzny stan techniczny. Wygląd, akcesoria czy też ogólny stan tapicerki, a więc to, czy auto jest czyste i zadbane.

Zapraszamy https://www.toyota-okecie.pl/ !