Niektóre osoby świadomie kształtują swoją karierę tak, aby prowadzić swoją działalność i być samemu sobie szefem nie musząc zamykać się w sztywnych ramach etatu. Jest to z pewnością rozwiązanie dające ogromne możliwości rozwoju, chociaż zdecydowanie nie jest to najłatwiejsza ścieżka rozwoju z możliwych.
Zalety zakładania własnej działalności można długo wymieniać, warto jednak zauważyć, że jej rejestracja poza granicami kraju może być wyjątkowo trudna, a wówczas nieocenionym wsparciem może się okazać pomoc księgowa. Należy mieć na uwadze, że każdy kraj ma swoją specyfikę, inne przepisy oraz inne wymagania, jakie stawia się przed przedsiębiorcami. Ich znajomość jest szalenie istotna.
Możliwość rozwoju w wielu branżach
Otwarcie własnej firmy to niejednokrotnie trudna decyzja, którą podejmują osoby mające już pewne rozeznanie w konkurencji, specyfiki branży czy w danej dziedzinie. Niewątpliwą zaletą własnej firmy jest to, że to my sami decydujemy o wszystkim. A więc o tym, ile i kiedy pracujemy, na jakich zasadach i jakie świadczymy usługi. Sami decydujemy o profilu działalności firmy oraz o swoich urlopach i tym, jakiego typu jest to praca. Mamy tak naprawdę nieograniczone możliwości rozwijania działalności na wiele sposobów, a wszelkie korzyści wynikające z budowania biznesu należą tylko i wyłącznie do nas samych. Własna firma bez wątpienia daje więc jakże ważną niezależność, możliwości rozwoju w dowolnym kierunku i nieograniczone możliwości pomnażania zysków poprzez swoje pomysły, wiedzę, zaangażowanie.
Możliwość prowadzenia biznesu ze wspólnikami
Analizując zalety zakładania własnej działalności warto także zauważyć, że poza samozatrudnieniem istnieje także możliwość prowadzenia firmy wraz ze wspólnikami. Jest to dobra opcja w sytuacji, kiedy kilka osób działa w jednej branży wzajemnie się uzupełniając i świadcząc usługi komplementarne. W takim przypadku oferta firmy może być bardziej kompleksowa na czym korzystają wszyscy.
W taki przypadku najlepszym rozwiązaniem jest możliwość rejestracji firmy w formie spółki, gdzie prawo reguluje wszelkie kwestie formalne pomiędzy wspólnikami. Zdecydowanie najpopularniejszą opcją w Hiszpanii jest możliwość rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to korzystne rozwiązanie także ze względów podatkowych. W przypadku takiego podmiotu odpowiedzialność wspólników za losy firmy wynosi dokładnie tyle, ile wnieśli oni do niej ze swojego kapitału, a ich majątki odrębne są chronione.
W Hiszpanii przewidziany został nawet specjalny wariant takiej spółki „nowe przedsiębiorstwo”, gdzie do absolutnego minimum skrócone zostały wszelkie do wykonania formalności, a także skrócony został czas oczekiwania na odpowiedzi z urzędów. Czy jednak aby na pewno właśnie taki rodzaj spółki będzie najlepszy w przypadku naszego biznesu? Z pewnością warto skorzystać wcześniej z profesjonalnego doradztwa biznesowego i księgowego. Dlatego warto odwiedzić stronę accountingservicesinspain.com, gdzie znajdziemy doświadczonych księgowych działających na terenie Hiszpanii. Podpowiedzą oni, jakie decyzje podjąć już na starcie tak, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.