/Jak poradzić sobie, gdy potrzebna jest likwidacja szkód komunikacyjnych?

Jak poradzić sobie, gdy potrzebna jest likwidacja szkód komunikacyjnych?

Katowice znajdują się na niechlubnym pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ilość wypadków drogowych na mieszkańca. Zgodnie z badaniami z 2020 roku występuje tam średnio 23,9 wypadków na 1000 mieszkańców. Taka statystyka wymaga na mieszkańcach, by wiedzieć, jak przebiega likwidacja szkód komunikacyjnych. Kiedy samemu zgłaszać roszczenie do ubezpieczyciela, a kiedy potrzebna jest pomoc fachowca?

Co mam zrobić w przypadku stłuczki?

Obyś nigdy nie musiał albo musiała zadawać sobie tego pytania. Jeśli już jednak zdarzy się nieszczęśliwy wypadek należy przede wszystkim, aby wezwać służby porządkowe lub spisać protokół szkody. Jeśli stłuczka jest z naszej winy i posiadamy autocasco należy niezwłocznie poinformować o wypadku ubezpieczyciela.

Uzyskiwanie zadośćuczynienia za poniesioną szkodę jest prostsze w przypadku pojazdu niż w przypadku uszkodzenia ciała i czasem wystarczy jeden telefon, by załatwić sprawę. Jedną z firm, która zajmuje się likwidacją szkód komunikacyjnych jest abc-cars.pl, która zapewnia kompleksowe usługi od zastępczego auta, aż po rzeczoznawstwo i zapewnienie optymalnego ubezpieczenia na przyszłość.

Spójrzmy na poniższy przykład:

Stojąc na światłach kierowca z tyłu jadąc zagapia się i uderza w tył Twojego auta. Oczywiście wina leży wtedy po jego stronie. Chcąc jak najszybciej załatwić sprawę powinieneś zadbać, by osoba, która spowodowała stłuczkę podpisała „oświadczenie sprawcy kolizji”. Muszą być w niej zawarte między innymi imiona, nazwiska oraz PESELE, data i miejsce zdarzenia,  dokładny opis incydentu, dokładny opis zniszczeń samochodów powstałych na skutek kolizji, podpisy uczestników stłuczki samochodowej. Dobrze też wziąć dane lub numery telefonów świadków zdarzenia, by w razie czego mogli oni zeznać przed sądem. Nie zawsze trzeba wzywać policji, jednak gdy sprawca wypadku nie wykazuje chęci współpracy można posiłkować się taką opcją.

Kiedy już wypełnimy wszystkie formalności przychodzi czas na likwidacje szkód komunikacyjnych, czyli w prostym ujęciu – naprawę auta.

Żądanie o zwrot kosztów naprawy można procedować osobiście lub skorzystać z pomocy firmy abc-cars.pl. Oferuje ona bowiem takie usługi jak naprawy blacharsko lakiernicze, rozliczanie szkody z ubezpieczycielem, bezzwłoczną pomoc na miejscu wypadku oraz auto zastępcze.

Korzystając z pomocy abc-cars.pl nie zostajesz sam i zyskujesz cenne wsparcie, szczególnie gdy nie wiesz ile pieniędzy będzie mogła kosztować naprawa Twojego samochodu. W abc-cars.pl pracują ludzie, którzy służą pomocą i fachowym doradztwem oraz dokonują kompleksowych napraw samochodu tak, że wygląda on jakby kolizja nigdy nie miała miejsca.