/W jaki sposób zadbać o naprawdę czyste ulice?

W jaki sposób zadbać o naprawdę czyste ulice?

Często nawet nie zastanawiamy się nad tym, jak trudne jest w praktyce utrzymanie czystości na miejskich ulicach. Dlatego też do tego celu miasto zatrudnia specjalne firmy, które zajmują się taka tematyką od lat i mają w niej już spore doświadczenie. Samo doświadczenie to jednak nie wszystko, gdyż każdy taki operator musi także przede wszystkim posiadać specjalne zaplecze maszynowe, które umożliwi mu pracę w terenie. Jednym z producentów takiego właśnie sprzętu jest Polska Schorling, a w ich ofercie znajdziemy przede wszystkim specjalistyczne zamiatarki, myjki chodnikowe, polewaczki, a także zamiatarki, które z powodzeniem można także zamontować na podwoziu pojazdu ciężarowego, tym samym dodając mu funkcji.

 

Profesjonalne zamiatarki

 

Zamiatarki to pojazdy, które również mogą się bardzo między sobą różnić w zależności od przeznaczenia. Inaczej funkcjonuje duża zamiatarka, którą oczyszcza się główne ulice, a inaczej projektowane są kompaktowe zamiatarki dzielnicowe. Każda jednak doskonale spełnia swoją funkcję.

 

Zamiatarki kompaktowe w szczególności przydają się tam, gdzie trudno jest się dostać większym pojazdem, a więc w wąskich przejściach, na osiedlowych drogach oraz na wyjątkowo ograniczonych przestrzeniach. Z wykorzystaniem takiej maszyny z powodzeniem można również czyścić przystanki komunikacji miejskiej. Zamiatarka posiada wszystkie koła skrętne, a jej operator ma perfekcyjny widok na każdą z czterech stron pojazdu. To czyni zamiatarkę komfortową w obsłudze, a także gwarantuje jej dużą zwrotność i stabilność. Silniki szczotek pracują bardzo wydajnie posiadając sporą moc ssącą. To pozwala bardzo dokładnie oczyszczać ulice z kurzu i pyłu oraz z nawet większych zanieczyszczeń. Oprócz samej funkcji zamiatania, dostępne są również maszyny o bardziej wielofunkcyjnym charakterze, gdzie zamiatarka posiada również wbudowaną myjkę do usuwania zanieczyszczeń na mokro. Specjalne szczotki pozwalają także na pozbywanie się mocno zaschniętych zanieczyszczeń, które wymagają intensywniejszego szorowania.