/Tor wyścigowy dla amatorów – dlaczego warto zdecydować się na taką formę spędzania czasu?

Tor wyścigowy dla amatorów – dlaczego warto zdecydować się na taką formę spędzania czasu?

Jeśli wydaje Ci się, że jazda po torze wyścigowym jest zarezerwowana jedynie dla profesjonalistów, to na szczęście jesteś w błędzie! W Polsce istnieje sporo obiektów, z których bez problemu skorzystać mogą także amatorzy. Taka forma spędzania wolnego czasu cieszy się sporą popularnością i nic dziwnego, dostarcza ona niezapomnianych wrażeń i ogromnej dawki adrenaliny.

Jaki tor wyścigowy wybrać?

Aby móc bawić się na torze wyścigowym, najpierw musimy sprawdzić, jaki obiekt jest dostępny w celach czysto rozrywkowych i dla amatorów. Niektóre tory są przeznaczone bowiem głównie do mistrzostw krajowych i międzynarodowych albo do organizowania dużych eventów. Na innych mamy możliwość sprawdzić się w całkiem nowych dla nas warunkach. Co ciekawe, z toru wyścigowego skorzystać mogą nie tylko dorośli, ale nawet nastolatkowie i dzieci! Wystarczy zakupić odpowiednią usługę.

 

Tor wyścigowy dla amatorów – jak spędzić na nim czas?

Jeśli jesteśmy całkowitymi amatorami i niechętnie wsiedlibyśmy za kółko samochodu sportowego, ale jak najbardziej chcielibyśmy doświadczyć emocji rajdowych, to możemy zdecydować się na przejażdżkę samochodem sportowym u boku instruktora. Na miejscu pasażera nadal możemy doświadczyć naprawdę sporych emocji. I to właśnie ta opcja będzie najlepszym wyborem dla dzieci i nastolatków zainteresowanych motoryzacją.

 

Jedną z największych atrakcji na torze wyścigowym jest sam fakt zobaczenia na własne oczy oraz wejścia do samochodu luksusowego. Taka możliwość ucieszy nie tylko fanów samochodów. Bez wątpienia samochody typu Lamborghini czy Ferrari docenią również osoby będące laikami.

 

Nauka bezpiecznej jazdy na torze wyścigowym

Każdy amator doceni możliwość podszkolenia się z techniki jazdy. Szczególnie że możliwość ta opiera się głównie na praktyce, podczas której sprawdzamy się w różnych, nietypowych i niebezpiecznych dla nas warunkach. Niebezpieczeństwo w warunkach kontrolowanych to zawsze świetna zabawa i spora dawka doświadczenia, które może okazać się kluczowe w przyszłości.

 

Ekstremalne warunki

Na wielu torach może sprawdzić się w naprawdę nietypowych warunkach. Przede wszystkim są to ćwiczenia na łuku poślizgowym i płycie poślizgowej. Możemy spróbować swoich umiejętności, związanych z szybkim reagowaniem w tak trudnych warunkach, jak śliska nawierzchnia. Na torze wyścigowym zostają stworzone ku temu specjalne warunki. Mamy na czas ominąć przeszkodę podczas awaryjnego hamowania na płycie poślizgowej albo spróbować swoich sił podczas awaryjnej zmiany pasa ruchu.

 

Coś dla fanów motocykli

Pamiętajmy, że tor wyścigowy stwarza świetne warunki nie tylko dla samochodów sportowych, ale i dla motocykli! Oczywiście, aby móc w pełni cieszyć się z możliwości, jakie daje tor, musimy potrafić jeździć na motocyklu. Nie mniej, możemy być całkowitymi amatorami w kwestii wyścigów, czy ekstremalnych manewrów. Wszystkiego nauczymy się, zapisując się na kurs.