/Rodzaje stosowanych mieszanek gumowych

Rodzaje stosowanych mieszanek gumowych

Walce i wałki pokrywane specjalną, gumową mieszanką znajdują zastosowanie w bardzo wielu zakładach produkcyjnych i w różnych gałęziach przemysłu. Dodatkowo, w zakresie samych mieszanek na bazie gumy znajdziemy wiele różnych rodzajów powłok, które dedykowane są do zadań specjalnych, gdyż posiadają swoje cechy charakterystyczne. Regeneracja wałków gumowych to proces odnawiania tego elementu, dzięki któremu można uniknąć jego ewentualnej awarii w przyszłości. Regularna diagnostyka stanu technicznego maszyn pozwala wychwycić na czas to, którymi elementami powinniśmy się zająć w pierwszej kolejności, aby zapewnić sobie ciągłość produkcji. Sama regeneracja może dotyczyć tylko i wyłącznie pokrycia wałka lub walca nową powłoką, która zapewni mu sprawne działanie przez kolejny, długi okres czasu. Czasem dodatkowo konieczne może się okazać szlifowanie powierzchni takiego walca.

Mieszanki gumowe w praktyce

 Do wyroby takich mieszanek stosuje się wszystkie rodzaje gumy syntetycznej, a także gumy silikonowej. Swoje zastosowanie znajduje także guma naturalna. Mieszanki są wykonywane na bazie autorskich receptur przedsiębiorstw, które działają w takiej właśnie branży, a ich przygotowanie powinno odbywać się w specjalnym, zintegrowanym mieszalniku. Dostępne są również różne twardości takich mieszanek, które następnie wpływają na finalną twardość powłoki i mogą w znaczącym stopniu zoptymalizować proces produkcji.

Mieszanki gumowe mogą mieć różne, specyficzne właściwości. Są mieszanki, które produkuje się z przeznaczeniem do tego, aby dana powłoka mogła mieć kontakt z żywością. Są też mieszanki, które są wyjątkowo odporne na ścieranie, wysoką temperaturę lub które mają właściwości nieprzywierające lub antystatyczne. To, jaką powłokę wybrać niejednokrotnie może być trudne. Dlatego też dobrze jest zwrócić się do firmy mającej w takich kwestiach doświadczenie, która sama zaproponuje, jaki rodzaj powłok wałków i walców będzie najlepszy do konkretnego zastosowania. Takie porady i wskazówki od kogoś doświadczonego zawsze są czymś bardzo cennym.

https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/przeglady-i-naprawa-walcow/